Przejdź do głównej zawartości

"Christmas Book Marathon"

Rok 2017 powoli się kończy, większość akcji również, ale ta, w której po raz pierwszy biorę udział, dopiero się zacznie. Ten maraton książkowy prowadzą KittyAilla i Suomi, polega on na dopasowaniu książek do sześciu kategorii i wyczytanie ich w kolejne dni trwania maratonu. Dziś zamierzam Wam przedstawić jak dopasowałam książki do poszczególnych kategorii!



Z pierwszą kategorią nie miałam większego problemu, w porównaniu do znalezienia książki, która pasuje do "Świątecznego obżarstwa". Książka, którą dopasowałam do tych kategorii to "Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań". Nie wiem, czy będzie w niej o jedzeniu, ale Święta zazwyczaj kojarzą się głównie z jedzeniem, także myślę, że może coś tam będzie. Jest to całkiem spora pozycja, więc i w ten sposób można zaliczyć ją do Świątecznego obżarstwa, ale takiego czytelniczego. 


Jest to drugi i ostatni raz w tej edycji maratonu, kiedy dopasowuję jedną książkę do dwóch kategorii. Nawet jeśli dopasowałabym po jednej książce do każdej kategorii, myślę, że nie udałoby mi się tego wszystkiego przeczytać, więc postanowiłam sobie obniżyć poprzeczkę. :p
Na pierwszy rzut oka książka kojarzy się troszkę z mroczną zimą (jeśli przymknie się oko na ten motyw nitkowo-igłowo-guzikowy). Kiedyś oglądałam bajkę (której prawdopodobnie nie skończyłam, bo była ona za straszna) na podstawie tej książki, więc jeśli po nią sięgnę to będzie takie zmierzenie się z duchami przeszłości. Opowiada ona o dziewczynce, która znajduje drzwi do lepszego świata, a jak wiadomo dzieci lubią się bawić, także motyw zabawy jest? Jest.



Wiecie, że rok 2017 jest rokiem Jane Austen? To była moja główna motywacja, aby sięgnąć po jedną z jej książek. Niestety nie udało mi się to, dlatego postanowiłam, że postaram się przeczytać ją podczas maratonu książkowego. "Duma i uprzedzenie" kojarzą mi się z rodziną, więc myślę, że pozycja pasuje do tej kategorii.



Myślę, że dużo książek można by dopasować do tej kategorii, bo w wielu dzieje się coś przełomowego, coś co diametralnie zmienia życie. "Każdego dnia" to książka opowiadająca o osobie, która każdego dnia budzi się w innym ciele.

To już koniec tego dość krótkiego posta. Zdaję sobie sprawę z tego, że ostatnio nie było wpisu, choć planowałam, aby pojawiał się raz na tydzień, w sobotę, ale stwierdziłam, że nie ma sensu pisać na siłę. 

A czy Wy bierzecie udział w maratonie? Jakie są Wasze plany czytelnicze na ten okres? 

Wesołych Świąt!

Banerki pochodzą z bloga, jednej z organizatorek.

Komentarze

  1. Chciałabym przeczytać Gaimana <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. "Koralina" nie była jakąś rewelacją, ale myślę, że wypadła dobrze, pewnie na moją opinię, ma wpływ fakt, że znałam już zarys tej historii dzięki animacji, także wiedziałam mniej więcej co się wydarzy. :P

      Usuń

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz dziękuję!
Staram się odwiedzać wszystkich moich czytelników!

Warto zajrzeć!

Zakończenie w wykonaniu Chłopców

Dawno nie było już tutaj recenzji (ostatnia w styczniu, co tu się dzieje?), ale wiecie, aby ją napisać wypadałoby zaznajomić się z przedmiotem, który będzie się opisywać. A ja ostatnimi czasy jakoś książek mniej czytam (choć tą o której dziś będę opisywać, przeczytałam jakiś czas temu, wiecie takie małe opóźnienie ). Także jak pewnie z tytułu posta wywnioskowaliście dziś będzie co nieco o czwartej części serii „Chłopcy”, proponuję zapoznać się również z recenzjami poprzednich tomów, które znajdziecie w zakładce: Recenzje. Tytuł: Chłopcy 4. Największa z przygód Autor: Jakub Ćwiek Liczba stron: 400 Kategoria: fantastyka Wydawnictwo: Sine Qua Non W tej części Dzwoneczek musi się zmierzyć z Piotrusiem i odzyskać Chłopców, ale jest problem – Cień, ważny sojusznik Pana, który misternie układa swoje plany, ale wróżka też ma pewną (potężną) znajomość… W Obozie Piotrusia jak zwykle trwa zabawa, tym bardziej że odbito Tańczące Bliźniaki, tymczasem Dzwoneczek zbiera powoli swoich ...

"Nowoświaty" - antologia z okazji roku Lema

Nie było mnie tutaj jakiś czas, ale dzisiaj nie o tym, bo przychodzę do Was z recenzją "Nowoświatów".  Z pewnością już wiecie, że w tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema i właśnie z tej okazji Wydawnictwo SQN oddało głos obiecującym autorom, a my, czytelnicy, dostaliśmy ten zbiór ośmiu opowiadań inspirowanych Lemem. Na wstępie chciałabym jeszcze dodać, że z tym znanym polskim autorem nie miałam za wiele styczności, dlatego dzisiaj nie będę analizować powiązań między opowiadaniami, a jego twórczością. Chcę też zwrócić uwagę, że sci-fi nie jest gatunkiem mojego pierwszego wyboru, więc nawet jeśli wykorzystane w tych krótkich formach pomysły są oklepane, to dla mnie wciąż pozostają świeże.    Tytuł: Nowoświaty Autor: wielu autorów Liczba stron: 206 Kategoria: fantastyka Wydawnictwo: SQN Choć wszystkie opowiadania mówią o różnych wydarzeniach, to mają pewne punkty wspólne. Wiadomo, w jakiś sposób nawiązują do twórczości Stanisława Lema, ale również porusz...

„Mroczne umysły nigdy nie gasną po zmierzchu”

Witajcie, przychodzę do Was dzisiaj z recenzją „Mrocznych Umysłów” serii książek dość mało znanej, choć wartej przeczytania, którą pochłonęłam w dość szybkim czasie i momentami (w sumie trochę częściej) nie mogłam się oderwać. Oczywiście i tutaj zastosowano metodę kończenia rozdziału (książki) w najlepszym momencie. Jak w telewizji! Postanowiłam, że nie będę się bawić w pisanie trzech małych opisów, ale za to zbiorę wszystko w jeden porządny – recenzje.