Przejdź do głównej zawartości

Share Week 2019

Po raz pierwszy natrafiłam na tę akcję w tym roku i to kilka razy, ale nie zamierzałam dokładać swojej cegiełki. Ostatni raz przechylił szalę i postanowiłam, że jeśli znajdę czas w ostatni weekend trwania tego wydarzenia (to właśnie ten kochani, także czasu nie zostało już za wiele, bo kończy się ono 31 marca), to wezmę w nim udział. I tak mamy 30 dzień, trzeciego miesiąca, 2019 roku, a ja mam trochę czasu i dziś zamierzam przedstawić Wam moich trzech ulubionych blogerów, ale najpierw przedstawię zasady, abyście i Wy mogli dołączyć do tej akcji.

Celem oczywiście jest popularyzacja dobrych treści w Internecie, jeśli chcecie poznać więcej szczegółów to zapraszam do organizatora akcji - Andrzeja Tucholskiego. Aby głos się liczył należy napisać post na swoim własnym blogu, w którym wybiera się trzech bloggerów, których naprawdę lubimy, którzy nas inspirują, których po prostu doceniamy, a następnie trzeba wklepać te dane do formularza, który znajdziecie na stronie, którą podlinkowałam powyżej. A za jakiś czas będzie wiadomo, co teraz czyta się w Internecie i poznamy nowe wartościowe, ale jeszcze nie popularne blogi. Same plusy prawda? Dlatego i Was gorąco zachęcam do wzięcia udziału! 

Wiosenne deszcze i zbyt bajkowo

Alicja Kaczmarek to autorka Wiosennych deszczy i zbyt bajkowo. Na pierwszym z jej blogów znajdziecie teksty dotyczące naprawdę bardzo różnorodnej tematyki (kulturowe, życiowe, coś w tym stylu), a napisane są tak dobrze, że nawet jeśli temat mnie z początku nie interesuje, to i tak czytam z zapałem, a potem na przykład decyduję się obejrzeć Madokę, czyli pierwsze anime w moim życiu! Drugi blog to z kolei zbiór autorskich tekstów, mniej lub bardziej dłuższych opowiadań. Działa również bardzo aktywnie na swoim fanpage'u na Facebooku. Jest to jeden z niewielu blogów, które śledzę mniej więcej od początku założenia swojego, niestety większość z nich zakończyła już swoją działalność, dlatego bardzo się cieszę, że Alicja wciąż rozwija się w blogsferze.

Kulturalna Meduza

Wbrew pozorom nie bardzo przepadam za czytaniem recenzji książek. Kuszę się głównie na te, które opisują książki, które przeczytałam lub te, które mnie naprawdę interesują. Kiedyś czytałam więcej, a potem się dziwiłam czemu moja lista książek "kiedyś chcę przeczytać" strasznie się wydłużyła. Najbardziej lubię czytać posty dotyczące tematyki (jak już pewnie się domyśleliście) książkowej i kulturowej czy życiowej, a takich jest naprawdę dużo na Kulturalnej Meduzie, za co bardzo ją cenię. Podziwiam też za design bloga i ogólnie tę całą meduzową otoczkę (poważnie, koniecznie musicie zajrzeć do tego miejsca w Internecie, tak jak do wszystkich innych, które wymieniłam w tym poście!).

Niekulturalnie.pl

Ostatni blog najbardziej przypomina swoją działalnością moje miejsce w Internecie, bo znajdziecie tam głównie recenzje książek. Był on chyba pierwszym blogiem książkowym z tak dużym odzewem, który znalazłam na początku swojej działalności i pewnie nie ma w tym nic dziwnego, że od tamtego momentu Kasia, czyli jego autorka, stała się takim guru dla mnie pod względem prowadzenia bloga z recenzjami. Zawsze chciałam, aby moje teksty były spersonalizowane i nietypowe, więc do tego staram się dążyć. Recenzje, które znajdziecie na jej blogu właśnie takie są, ponadto nie stara się na siłę upiększać języka, dlatego możecie znaleźć tam i wulgaryzmy (stąd pewnie poniekąd nazwa bloga). 

Oczywiście jest jeszcze wiele innych blogów, które lubię, jednak postanowiłam wyróżnić właśnie te trzy. Jeszcze raz zachęcam Was do wzięcia udziału w tej akcji i zajrzenia do tych bloggerek! :)

Komentarze

  1. Aww, dziękuję bardzo za polecenie <3.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To ja dziękuję za Twoją działalność w Internecie, zdecydowanie zasłużyłaś na polecenie! <3

      Usuń
  2. Och <3 Mega dziękuję za miłe słowa i polecenie! To takie miłe widzieć, że ktoś docenia moją twórczość i ten design! Poprawiłaś mi humor, dziewczyno!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Naprawdę ciężko się oprzeć meduzowemu designowi! <3

      Usuń

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz dziękuję!
Staram się odwiedzać wszystkich moich czytelników!

Warto zajrzeć!

Zakończenie w wykonaniu Chłopców

Dawno nie było już tutaj recenzji (ostatnia w styczniu, co tu się dzieje?), ale wiecie, aby ją napisać wypadałoby zaznajomić się z przedmiotem, który będzie się opisywać. A ja ostatnimi czasy jakoś książek mniej czytam (choć tą o której dziś będę opisywać, przeczytałam jakiś czas temu, wiecie takie małe opóźnienie ). Także jak pewnie z tytułu posta wywnioskowaliście dziś będzie co nieco o czwartej części serii „Chłopcy”, proponuję zapoznać się również z recenzjami poprzednich tomów, które znajdziecie w zakładce: Recenzje. Tytuł: Chłopcy 4. Największa z przygód Autor: Jakub Ćwiek Liczba stron: 400 Kategoria: fantastyka Wydawnictwo: Sine Qua Non W tej części Dzwoneczek musi się zmierzyć z Piotrusiem i odzyskać Chłopców, ale jest problem – Cień, ważny sojusznik Pana, który misternie układa swoje plany, ale wróżka też ma pewną (potężną) znajomość… W Obozie Piotrusia jak zwykle trwa zabawa, tym bardziej że odbito Tańczące Bliźniaki, tymczasem Dzwoneczek zbiera powoli swoich ...

„Mroczne umysły nigdy nie gasną po zmierzchu”

Witajcie, przychodzę do Was dzisiaj z recenzją „Mrocznych Umysłów” serii książek dość mało znanej, choć wartej przeczytania, którą pochłonęłam w dość szybkim czasie i momentami (w sumie trochę częściej) nie mogłam się oderwać. Oczywiście i tutaj zastosowano metodę kończenia rozdziału (książki) w najlepszym momencie. Jak w telewizji! Postanowiłam, że nie będę się bawić w pisanie trzech małych opisów, ale za to zbiorę wszystko w jeden porządny – recenzje.

"Nowoświaty" - antologia z okazji roku Lema

Nie było mnie tutaj jakiś czas, ale dzisiaj nie o tym, bo przychodzę do Was z recenzją "Nowoświatów".  Z pewnością już wiecie, że w tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema i właśnie z tej okazji Wydawnictwo SQN oddało głos obiecującym autorom, a my, czytelnicy, dostaliśmy ten zbiór ośmiu opowiadań inspirowanych Lemem. Na wstępie chciałabym jeszcze dodać, że z tym znanym polskim autorem nie miałam za wiele styczności, dlatego dzisiaj nie będę analizować powiązań między opowiadaniami, a jego twórczością. Chcę też zwrócić uwagę, że sci-fi nie jest gatunkiem mojego pierwszego wyboru, więc nawet jeśli wykorzystane w tych krótkich formach pomysły są oklepane, to dla mnie wciąż pozostają świeże.    Tytuł: Nowoświaty Autor: wielu autorów Liczba stron: 206 Kategoria: fantastyka Wydawnictwo: SQN Choć wszystkie opowiadania mówią o różnych wydarzeniach, to mają pewne punkty wspólne. Wiadomo, w jakiś sposób nawiązują do twórczości Stanisława Lema, ale również porusz...