niedziela, 27 listopada 2016

Kreatywny TAG

Ostatnio znalazłam w Zajęczej Norze Kreatywny TAG, który naprawdę mi się spodobał, a że od dawna nie wstawiałam tutaj tagu postanowiłam go wykonać, tym bardziej, że nominowany został każdy! :D1. Książka, w której główny bohater/ka ma kolorowe włosy.
Przyznam się, że dość długo zastanawiałam się nad tym pytaniem i nie mogłam przypomnieć sobie takowej książki, ale za to w ''Igrzyskach Śmierci'' występuję postać drugoplanowa, która ma kolorowe włosy - Effie Trinket (no i oczywiście wielu Kapitolińczyków). Edit: Przypomniałam sobie bohatera o kolorowych włosach! - Karou z ''Córki dymu i kości''.
2. Książka, w której główny bohater/ka potrafi śpiewać lub grać na instrumencie.
Pierwsza myśl - ''Zostań jeśli kochasz''.

3. Książka, w której głównym bohater/ka się nie zakochuje.
''Szkarłatna Dżuma''. Bo czy można się zakochać kiedy na świecie zostało niewiele osób i większość z nich posiada tylko dzikie instynkty, a Ty pamiętasz jak było kiedyś i nikt Cię nie rozumie?

4. Książka, która jest oparta na podstawie bajki/baśni.
Myślę, że mogę tu zaliczyć ''Chłopców'', alternatywną historię Dzwoneczka i Zagubionych Chłopców z bajki (myślę, że wszystkim znanej) ''Piotruś Pan''.

5. Książka, w której główny bohater/ka jest buntownikiem.
Myślę, że można tu podać naprawdę wiele książek młodzieżowych, w których są obalane rządy. Po raz kolejny wybieram ''Igrzyska Śmierci''. Katniss jest idealnym przykładem.

6. Książka, w której główny bohater ma dziwne imię.
Szczerze powiedziawszy nigdy nie zastanawiałam się nad ''dziwnością'' imion. Pewnie zdarzyło się parę naprawdę dziwnych, ale raczej nie nosili ich bohaterowie pierwszoplanowi.

7. Książka o skomplikowanym tytule.
Sonderkommando Nebel, jeden z najbardziej skomplikowanych tytułów jaki słyszałam (odpowiedź taka jak w Zajęczej Norze, przyznajcie, że to naprawdę dziwny tytuł, a tak swoją drogą to na tym blogu usłyszałam o tej książce ;)), ale jeszcze nie miałam okazji przeczytać. A książka, którą przeczytałam o skomplikowanym tytule to ''Tajemnica Klejnotu Nefertiti'', nie wiem czemu, ale kiedyś czytałam to jako ''Neferetti''.

8. Książka, która opowiada o kosmosie lub akcja dzieje się w nim. 
Raczej nie czytam takich książek, ale pewnie mogę zaliczyć ''Star Wars'', których niestety nie miałam okazji przeczytać ani obejrzeć (wiem, muszę nadrobić!). Dziwne, ale pierwsze co przychodzi mi na myśl to filmy o temacie kosmosu, których jest masa (np. Interstellar)!

9. Książka, po której postanowiłeś zmienić się na lepsze.
Chyba nie mam takiej książki, która świadomie na mnie wpłynęła. Co najwyżej nieświadomie, w końcu większość książek opowiada o lojalności, przyjaźni itp., ale czy to na nas widocznie wpływa?

Mam nadzieję, że dotarliście do końca, jeśli macie ochotę możecie wykonać ten TAG na swoim blogu (czyli nominuję wszystkich, którzy mają ochotę). Koniecznie wyślijcie linka jak już się uporacie z pytaniami! :)

1 komentarz:

 1. Podobnie jak Ty, widziałam ten Tag na Zajęczej Norze i bardzo mi się spodobał! :D
  Muszę go koniecznie wykonać!
  Ciekawe odpowiedzi, sama muszę pomyśleć nad tym, co ja bym wybrała. W 5 na pewno postawiłabym na "Legendę" Marie Lu ;)
  Pozdrawiam cieplutko,
  Ola aka Zaczytana Iadala

  OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz dziękuję!