Przejdź do głównej zawartości

19 książek na 2019 rok

Nowy rok nowa ja nowa lista książek do przeczytania! :P

19 książek na 2019 rok to moje własne wzywanie, którego celem jest wykreślenie jak najwięcej pozycji z listy, którą tworzę na początku danego roku. Czemu jak najwięcej, a nie po prostu wszystkie? Bawię się w to już drugi rok, i teraz, w 2019 roku, jestem już mądrzejsza o fakt, że znając siebie i wiedząc, że lubię doczytywać serie do końca, okazałoby się, że na tej liście jest więcej książek niż realnie jestem w stanie w roku przeczytać. Traktuję tę listę raczej jako książki, które wciąż odkładam na później i kiedyś chciałabym się za nie zabrać. Jeśli sięgnę po choćby jedną z nich, to już będzie sukces. 



To już rytuał, że listę tę zaczynam tą pozycją, a tak na serio, to planuję wreszcie zapoznać się z Królową Kryminałów. Rok temu się nie udało, ale kto wie co przyniesie nowy rok? 


Tę książkę naprawdę chciałam przeczytać w zeszłym roku, dla niej założyłam specjalnie konto w bibliotece wojewódzkiej, w moim województwie. Zapisałam się też w kolejce. I od pół roku jestem w tej kolejce pierwsza... No cóż może jeśli ten stan się nie zmieni, wkrótce pokuszę się o zakupienie jej, bo naprawdę chcę poznać ten Świat Dysku!

3. "Dożywocie" Marta Kisiel
Muszę się przyznać, że już jakiś czas temu wzięłam tę książkę do ręki w bibliotece, ale ją odłożyłam, bo stwierdziłam, że drugiej części tak szybko nie znajdę w tym miejscu, a ja nie lubię jeśli czytam serię z dość dużymi odstępami, jeśli udało mi się wciągnąć. Teraz już trochę czasu minęło i zapewne "Dożywocie" już na mnie czeka i doczekać się nie morze. :P


4. "Władca much" William Golding
W tym momencie muszę się przyznać, że niespecjalnie się starałam, aby ta książka trafiła w moje ręce, może w tym roku bardziej się postaram? W końcu klasyka nie gryzie!


5. "Miasto kości" Cassandra Clare
Lata przybywają, a tyle młodzieżowych serii, które mnóstwo osób poleca, wciąż przede mną...


To już ostatnia pozycja, którą możecie znaleźć również na liście z roku ubiegłego. Co tu więcej mówić, tyle osób zachwala, że chcę sprawdzić na sobie jaka ta książka (seria) tak właściwie jest. 


7. "Cień i kość" Leigh Bardugo
Ostatnio pewna bookstagramerka zaczęła czytać Trylogię Grisza, która bardzo jej się spodobała, a ja przypomniałam sobie jak, już dobre parę lat temu, koleżanka polecała mi te serię. No i co ważne, historia ta jest ponoć słabo dostępna, a ja widziałam wszystkie trzy tomy na półce w bibliotece!


8. "Z mgły zrodzony" Brandon Sanderson
Długo zastanawiałam się jaką pozycją zacząć przygodę z Brandonem Sandersonem i z jego mocniejszymi powieściami. Słyszałam, że ta, którą wybrałam, jest najlepsza, ale jeśli jestem w błędzie, to koniecznie mnie z niego wyprowadźcie!


9. "Piasek Raszida" Brandon Sanderson
Na mojej liście "do przeczytania" znajduje się też coś, od tego pana, skierowanego do młodszej grupy wiekowej, ale wciągającego również starszych czytelników. 


10. "Piąta pora roku" Nora K. Jemisin
Ta książka leży nieprzeczytana na moim ebooku od momentu pamiętnej promocji na Artrage, gdzie udało mi się kupić 6 ebooków za 35 złotych, co, swoją drogą, było najlepszym zakupem minionego roku. Taka mała anegdotka. 


11. "Czerwona królowa" Victoria Aveyard
Właśnie biorąc zdjęcie z Lubimyczytać, zdałam sobie sprawę, że była to najlepsza książka 2015 roku na tym serwisie. 2015. Cztery lata później, a ja jej wciąż nie przeczytałam. 


Od bardzo pozytywnej recenzji, którą znajdziecie na Drzwiach do Innego Wymiaru, chcę przeczytać tę książkę. Myślę, że w tym roku mi się to uda, bo na urodzinowej promocji, na Ebookpoincie zakupiłam całą trylogię. Teraz to tylko kwestia czasu, aż będę potrzebować lektury na podróż albo będę chciała poczytać w trakcie dojazdu do szkoły i z powrotem.


13. "Szklany tron" Sarah J. Maas
"Dwór cierni i róż" bardzo mi się spodobał, a moja przyjaciółka ma już sam "Szklany tron" za sobą, i go poleca, dlatego jestem bardzo ciekawa czy spodoba mi się inna seria tej autorki. 



14. "Poradnik pozytywnego myślenia" Matthew Quick
Moim planem na zeszły rok było przeczytanie książki "Wybacz mi, Leonardzie" tego samego autora. Historia ta była jedną z lepszych, z którą miałam okazję się zapoznać w 2018 roku (naprawdę polecam!), dlatego po tym udanym, pierwszym spotkaniu postanowiłam się skusić na dwie inne książki tego pana (niestety, one nie dorównały tej pierwszej). Ale wciąż nie zapoznałam się z najbardziej popularną książką napisaną przez Matthew Quicka i myślę, że pora zrobić to w tym roku.

  
15. "Rozważna i romantyczna" Jane Austen
Rok temu "Duma i uprzedzenie", to teraz czas na kolejną książkę tej pani. Mam nadzieję, że to spotkanie będzie równie udane jak pierwsze.



16. "Geekerella" Ashley Poston
Nie wiem czy tylko ja mam takie przeczucie, ale czasem po prostu czuję, że książka mi się spodoba i byłabym w stanie kupić taką książkę, choć rzadko to robię. Na tej liście znajdują się dwie takie książki. Pierwsza z nich to "Geekerella", a druga to...


... to "Nerve".


18. "Do wszystkich chłopców, których kochałam" Jenny Han
O tej książce, było ostatnio dość sporo w sieci, przyznam, że też wydaje mi się, że przypadnie mi do gustu, jednak nie jest to mój must have, w porównaniu do tych dwóch pozycji, o których pisałam przed chwilą.


Ostatnią książką, którą chciałabym przeczytać w tym roku, jest właśnie ta pozycja. Jest to najnowsza część bardzo fajnej serii o trójce warszawskich gimnazjalistów, a teraz już LICEALISTÓW! Jestem bardzo ciekawa jak mi się spodoba ta książka, zwłaszcza, że w tym przypadku dorastałam z bohaterami. Długo czekałam na nową część, no i proszę, doczekałam się!
 
To już wszystkie. Oczywiście bardzo Was zachęcam do przygotowania swojej własnej listy książek na ten rok. ;)

Zdjęcia pochodzą z portalu Lubimyczytać.pl, jeśli przeczytam jakąś z tych książek, zdjęcie zastąpię innym, tym razem wykonanym przeze mnie, w ten sposób będzie widoczny mój postęp.

Komentarze

  1. Odradzałbym "Z mgły zrodzonego" Sandersona. Opowieść, choć ciekawa i sprawnie napisana, mnie miejscami nużyła. Odczuwałem pośpiech w prowadzeniu fabuły z powodu braku pogłębionej psychologii postaci. Za to z czystym sercem polecam "Drogę królów" Sandersona, a później "Słowa światłości" i dwa tomy "Dawcy przysięgi".

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam wrażenie, że to dość niepopularna opinia. Stąd moje pytanie, czy jak później wrócę się do "Z mgły zrodzonego", to nie zaspojleruję sobie tej historii? Jestem tak bardzo zielona w tym temacie, że w ogóle nie wiem jak bardzo powiązane są te serie, dlatego pytam. ;)

      Usuń
  2. Czytałam część, część mam w planach. Też sobie zrobiłam taką listę, ale 100 książek i raczej na dłuższy okres czasu. Fajna sprawa :))

    kasikowykurz

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hah, jakbym miała sobie zrobić taką listę ze 100 pozycjami, to bym to chyba wiekami czytała. :D

      Usuń
  3. Christie lubię, choć tej książki nie czytałam :D
    Pratchetta też mam w planach :D
    Dożywocie kocham <3 <3 <3
    Miasto kości też jest super :D
    Buntowniczka jakoś mi nie przypasowała...
    Cień i kość oraz Sanderson też są na mojej liście :D
    Alcatraz i Jemisin to cudne książki, zwłaszcza Alcatraz <3 <3
    Czerwona królowa jest okej, ale nie lubię kolejnego tomu :D
    Natomiast Córka Zjadaczki - radzę odpuścić, to jest tragedia zarówno fabularna, jak i pod względem wydania...
    Szklany tron - czekam na najnowszy tom z niecierpliwością <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kurczę, troszkę ostudziłaś mój zapał jeśli chodzi o tę Zjadaczkę. Ale myślę, że jednak się skuszę. W końcu mam już całą trylogię, więc chociaż zobaczę jak pierwsza część wypadnie. Pozostaje mi tylko liczyć, że ebook zawiera mniej błędów niż papier. ;)

      Usuń
  4. Powodzenia w realizacji elów! Książkę Agaty Christie też bym chciała przeczytać! :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz dziękuję!
Staram się odwiedzać wszystkich moich czytelników!

Warto zajrzeć!

''Szkarłatna Dżuma'', czyli książka nie z tego stulecia

Na wstępie chciałabym wyjaśnić dlaczego tytuł jest taki, a nie inny. Mianowicie w moim egzemplarzu jest napisane, że to poprawiona wersja wydania z 1927 roku, aczkolwiek przeszukując sieć znalazłam również, że ona jest jeszcze starsza, a także informacje, że jest to opowiadanie, ale potraktuje to jak książę. Pierwszy raz sięgnęłam po tą książkę, jeśli się nie mylę, w podstawówce, na początku. Ciągnęła mnie do niej okładka, zwłaszcza ta osoba na pierwszym planie, pomyślałam, że to fajna przygodówka. Nawet nie wiecie jak się pomyliłam. Może gdybym zdała sobie sprawę co jest na dalszych planach odłożyłabym ją na potem. Pamiętam tylko, że emocje po przeczytaniu we mnie buzowały, zwłaszcza strach. Postanowiłam przeczytać ją jeszcze raz, aby się ''na świeżo'' z Wami podzielić moją opinią. Tytuł: ''Szkarłatna Dżuma'' Autor: Jack London Liczba stron: 76 Kategoria: fantastyka Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza SAWA Książka jest opowieśc

Narnia - niezwykła kraina, cieniem prawdziwej Narnii

Dziś opowiem Wam co nie co o ''Opowieściach z Narnii'' autorstwa C.S.Levisa. Nie będzie to recenzja, ale luźna opinia. Zacznę może od tego, że pierwszy raz spotkałam się z tymi książkami, a właściwie tylko z pierwszą z nich, w podstawówce, była moją lekturą i z czego pamiętam spodobała mi się (co potwierdza, że lektury nie są złe!). Gdzieś mi się o uszy obiło, że są kolejne części, ale specjalnie mnie do nich nie ciągnęło. Pewnie każdy słyszał o pierwszej części, drugiej części może trzeciej (chociażby za sprawą filmów), ale kto nie drążył tematu nie dowiedział się o pozostałych również wartościowych. Nie mogę zdecydować, która z nich mi się spodobała najbardziej, bo pomimo tego, że wszystkie w tym roku ''odświeżyłam'' to jednak czytałam je z przerwami. Postaram się jednak napisać co nieco o każdej z nich i mam nadzieję, że jeśli ktoś nie czytała to sięgnie po tą serię, a jak czytał to do niej wróci. I nie patrzcie na wiek, bo ja też nie jestem już taki

Lektury też mogą być fajne, czyli o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego

Chyba wszyscy słyszeli o Geralcie z Rivii, czy to dzięki grom komputerowym, książkom czy innym źródłom. Trzeba przyznać, że jak na postać występującą w lekturze szkolnej jest naprawdę popularny i choć wcześniej zamierzałam poznać jego losy, sięgnęłam po nie z „przymusu”. Co prawda moim zadaniem było przeczytanie jednego opowiadania, lecz skusiłam się na wszystkie, jeśli chcecie się dowiedzieć jak zbiór opowiadań wypadł w moich oczach koniecznie czytajcie dalej!  Tytuł: Ostatnie życzenie Autor: Andrzej Sapkowski Liczba stron: 288 Kategoria: fantastyka Wydawnictwo: superNOWA